Skip to main content
[fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”center top” backgroundattachment=”scroll” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”solid” paddingtop=”0px” paddingbottom=”20px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” equal_height_columns=”no” hundred_percent=”no” class=”” id=””][imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”center” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] Stacyjka Maltusia[/imageframe][title size=”1″ content_align=”left” style_type=”single” sep_color=”” class=”” id=””]FUNDACJA STACYJKA MALTUSIA [/title][fusion_text]Był marzec 2013. Gdy wieczorem wracałam przez góry Karkonosze z Pragi, sypał gesty śnieg. Był późny niedzielny wieczór i większość widzów zdążyła już wyjechać z Harrachova, gdzie w tamtą niedzielę odbywał się Puchar Świata w skokach narciarskich. Droga była pusta, częściowo zasypana śniegiem.

Stacyjka MaltusiaJechałam wolno i nagle kątem oka zauważyłam ciemny kształt kulący się koło kosza stojącego przy drodze. Pomyślałam, to nie może być pies, jest zimno, śnieg sypie jak oszalały, zamarznie… kto wyrzuciłby psa na dwór w taką pogodę…?

Gdy podbiegłam do niego, spojrzał na mnie oczami na dnie których czaiła się rozpacz. Ten wielki jak słoń pies, umierał z głodu, był tak chudy, że przez jego krotką ciemną sierść policzyć możną było nie tylko żebra, ale i pozostałe kości. Miał na karku obrożę.

Ponieważ sama mam dużego psa, w samochodzie wożę smycz. Teraz bardzo się przydała. Przypięłam mu ją do obroży, nakarmiłam wszystkim co miałam do jedzenia i psiak wskoczył na tylne siedzenie mojego samochodu. Ruszyliśmy. Leżał cicho, z oczami utkwionymi w moją twarz.

„Masz bardzo piękny pysk”, pomyślałam. Po kilkudziesięciu minutach byliśmy przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jeleniej Górze. Tam, w rozjaśnionym pomieszczeniu, zobaczyliśmy, że pies jest czystej rasy, cudnej urody Dogiem Niemieckim, o ciemno brązowej sierści. Był bardzo wychudzony i zmarznięty.

Przez następne dwa tygodnie, otoczony troskliwą opieką pracowników schroniska i moją, dochodził powoli do zdrowia. Kolejnym etapem rekonwalescencji Goldiego (tak go nazwałam), stała się Fundacja Stacyjka Maltusia, której właścicielka, mgr Aleksandra Czechowska przyjęła psa do siebie. Karmiony specjalistycznymi, drogimi karmami Royal Canin, pod obserwacją weterynaryjna, wracał do swojego pełnego piękna i zdrowia. Dziś znalazł swój nowy i ostateczny dom u starszego małżeństwa Polaków mieszkających w Niemczech. (Zdjęcie poniżej pokazuje Goldiego z czasu rekonwalescencji w Fundacji Stacyjka Maltusia.)

Stacyjka Maltusia

Fundacja Stacyjka Maltusia od lat zajmuje się pomaganiem bezdomnym i potrzebującym zwierzętom. Ratunek znalazły tu koty, psy, konie, kozy i wiele innych pozbawionych przez innych ludzi szans na godne życie zwierząt.

Współpracuje na bieżąco z weterynarzem. Stopień poświęcenia twórczyni Fundacji, Aleksandry Czechowskiej może budzić podziw, ale ona zamiast tego, chce pomagać innym istotom, prosząc tylko o uwagę, wsparcie finansowe i szacunek dla świata naturalnego.

PolskaPszczola.pl, w podziękowaniu za pomoc udzielona psu Goldiemu, wielu innym potrzebującym zwierzętom, przeznacza 10% swoich zysków dla Fundacji Stacyjka Maltusia, oraz 1% Podatku.

Fundacja Stacyjka Maltusia ma swoją siedzibę w miejscowości Mierczyce, niedaleko Wądroża Wielkiego, znajdującego się na drodze z Jawora do Wrocławia, na Dolnym Śląsku. Fundacja zarejestrowana jest przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej IX Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000276685. Współpracuje z 10 wolontariuszami.[/fusion_text][/fullwidth][fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”scroll” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”” paddingtop=”20px” paddingbottom=”20px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” equal_height_columns=”no” hundred_percent=”no” class=”” id=””]

[imageframe lightbox=”yes” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”center” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] [/imageframe]
[fusion_text]Fundacja „Stacyjka Maltusia”

www.StacyjkaMaltusia.pl
Facebook: www.facebook.com/stacyjkamaltusia
Mierczyce 9
59-430 Wądroże Wielkie
nip 695 147 21 50

Prezeska Fundacji
mgr Aleksandra Czechowska
tel. 609 825 376[/fusion_text]

[fusion_text]konto Fundacji:

Bank BPH 34 1060 0076 0000 3200 0140 7757

konto dla wpłat z zagranicy
PL 34 1060 0076 0000 3200 0140 7757 BPHKPLPK
 (Bank BPH)

Fundacja posiada również płatności DOTPAY [/fusion_text]

[/fullwidth]