Skip to main content

Drugi raz w przeciągu ostatnich tygodni wracamy na Polskiej Pszczole do tematu zdrowia.
Jak się czujesz po godzinach pracy w pozycji siedzącej? Temat znany nam z własnego doświadczenia, na początku budowania biznesu, ilość godzin pracy dziennej przekraczała 10 godzin!

Czy zauważasz spadek skupienia, efektywności, energii, pojawiające się bóle w kolanach, i nogach?
To nie jest przypadek, ale wina jest zmniejszające się krążenie w nogach, roznoszenie tlenu po organizmie, a co za tym idzie usuwanie toksyn z organów i pogarszające się funkcjonowanie układu trawiennego.

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej mówi się o zdrowiu osób prowadzących siedzący tryb życia, bądź wykonujących prace w której przez większość czasu siedzą. U tych osób gwałtownie zwiększa się ryzyko śmierci w ciągu najbliższych lat. Porównywalnie, do tych którzy więcej w pracy chodzą, schylają się, ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia zwiększa się o 45%.
Jak więc dbać o zdrowie w pracy online?

Zdecydowanie można wyprzedzić lekarza i tabletki. Wystarczy zacząć się ruszać, zmusić do stania zamiast siedzenia.

Co możesz zrobić by przywrócić organizm do formy? Prosta sprawa: pracuj stojąc. Połóż komputer, laptop, tablet, na stole, tak byś mógł/mogła dobrze widzieć ekran, nie garbiąc się pracować.

Ruszaj nogami, zginaj je w kolanach. Nie wytrzymasz długo w tej pozycji, przejdziesz się po pomieszczeniu w którym jesteś, szybciej zakończysz zadanie nad którym pracujesz, pomożesz kręgosłupowi.

Po prostu, pracuj stojąc.

Martyna

Author Martyna

Zajmujaca sie e-commerce od ponad dwóch lat, pracująca w internecie od 5-ciu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania przedsiębiorca, pasjonatka natury, gór, zwierząt, rozwoju osobistego. Patriotka. Kreatywna perfekcjonistka, jest tam gdzie otwarta przestrzeń, góry i ocean.

More posts by Martyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.