Skip to main content

Istnieje opowieść z czasu podboju Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, która łączy się z czasami nam współczesnymi, i niesie silną wskazówkę, dla każdego, który chce zrealizować marzenia. Łączy się również z silnymi osobowościami takimi jak Jurek Kukuczka.

Podobno, Indianie stojący na brzegu oceanu, nie widzieli nadpływających statków, mimo, że te niestrudzenie zbliżały się do nich i były w zasięgu wzroku. Nie widzieli ich, ponieważ było to coś, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się w ich świecie, w ich świadomości. Tak wielkie okręty były poza ich wyobraźnią- więc ich nie dostrzegali, mimo, że te, dopływały do brzegu, niosąc ze sobą wielkie zmiany dla świata w którym żyli i umierali.

W dzisiejszym świecie, gdy nie dobrze nam w obecnej sytuacji, gdy cierpimy, brakuje nam pieniędzy, otacza nas chaos i brzydota, trudnym może być zrealizowanie czegoś, z czym się wcześniej nie zetknęliśmy: pięknego otoczenia, wystarczającej ilości pieniędzy w portfelu, a nawet bogactwa.

I tu pojawia się inspiracja i wiara w to, że jesteśmy w stanie dokonać zmian, że tak jak inni, osiąganie zamierzonych, nawet tych astronomicznych celów jest w Twoim zasięgu. Czytanie o ludziach, którzy przełamują i przełamywali swoje granice jest jedna z najlepszych dróg. Kolejna jest silna pasja, która po prostu nie pozwala Ci się zatrzymać. Wiarę w siebie pomoże Ci wzmorzyc w sobie na przykład książka Napoleona Hilla „Think and Grow Rich”.

 

potęga inspiracji

potęga inspiracji

 

W Polsce, mamy wiele osobowości od których możemy czerpać wiele. mamy polskich Himalaistów, do których zalicza się Wojtek Kurtyka, Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, alpinistów jak Wawrzyniec Żuławski.

Dziś spojrzymy na Jurka Kukuczkę. Mamy w swoim archiwum kilka gazet z czasu tak zwanej Złotej Epoki w Himalaizmie (lata 1971-1996), zawierających wywiady z nim. Wydaje nam się, że są bardzo cenne, z punktu widzenia siły determinacji, czystego spojrzenia świat… z wysokości 8 tysięcy metrów.

Artykuł do którego przeczytania Cię zachęcamy, to wywiad z Jerzym Kukuczką z roku 1987, opublikowany w tygodniku studenckim „ITD”, numer 37.

„W górach szukam samotności, kontaktu z naturą, tego sam na sam ze sobą, mimo że obok może iść partner. Góry to dla mnie rozmowa ze sobą. Pójdę dalej czy nie? Czy stać mnie jeszcze na to? To są przeżycia, dla których tu jestem.”

Martyna

Author Martyna

Zajmujaca sie e-commerce od ponad dwóch lat, pracująca w internecie od 5-ciu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania przedsiębiorca, pasjonatka natury, gór, zwierząt, rozwoju osobistego. Patriotka. Kreatywna perfekcjonistka, jest tam gdzie otwarta przestrzeń, góry i ocean.

More posts by Martyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.