Skip to main content

Pracując online otwiera się przed Tobą świat nieograniczonych możliwości. Kontakt z całym światem, a dzięki znajomości języków obcych, szansa na rozwijanie biznesów za granicą, na rynkach całego świata. Jednak aby to się stało, byś mógł zrealizować śmiałe marzenia o sukcesie, nowym biznesie, to potrzebujesz czegoś, o czym łatwo zapomnieć pracując w internecie: Zdrowia.

Świat online oznacza pracę przy komputerze. Znany jest scenariusz, który dotyka prawie wszystkich z nas, zaczynających budowanie swojego biznesu w internecie od zera, to znaczy uczenia się wszystkiego, długich miesięcy pracy nad budowaniem stron, uczeniem się logiki świata internetu, pozycjonowania, nowych narzędzi.

To godziny spędzane przed komputerem, w pozycji siedzącej. Nieruchome nogi i płytki oddech. Często pojawia się również zgarbienie pleców, co daje pogorszenie nastroju, negatywnie wpływa na oddech, przepływ krwi oraz kręgosłup. Godziny w pozycji siedzącej, przynoszą wielkie zmęczenie i niedotlenienie komórek całego ciała. Zmęczenie natomiast… stępia naszą kreatywność i zapał do walki o swoje.

Kilka dni temu przydarzyła mi się historia, która może dać Ci sporo do myślenia, na temat tego co dzieje się z kreatywnością po wielu godzinach pracy, w stanie zmęczenia ciała i umysłu.
Wraz z mamą pojechałyśmy na wycieczkę do Zamku Książ, położonego niedaleko Wałbrzycha w południowej Polsce.
Po całym dniu zwiedzania zarówno zamku jak i wspaniałej stadniny koni, pozostała jeszcze do zobaczenia palmiarnia. Byłyśmy już zmęczone, ale zieleń ogrodów była zbyt kusząca. W budynku znajdziesz ponad 270 gatunków roślin z całego świata, miedzy innymi bananowce, krzewy różane, rozliczne agawy, drzewka cytrusowe. Jest nawet zielona sadzawka z pływającymi żółwiami.

Zdrowie Przy KomputerzeKwiaty kwitnących drzew cytrusowych intensywnie pachną. Cytrynowce, drzewa pomarańczowe, mandarynkowe, wydzielają silny i drażniący zapach. Jednak gdy weszłyśmy do części pełnej kwitnących drzew, zapach był prawie niewyczuwalny! Jak to było możliwe?

Zmęczenie dało o sobie znać. W położonej zaraz obok kawiarni wypiłyśmy kawę i zjadłyśmy podaną na ciepło szarlotkę. Po chwili byłyśmy z powrotem w ogrodzie drzew cytrusowych. Już od samego wejścia uderzyła w nas ściana intensywnego zapachu kwitnących kwiatów! To samo miejsce, ale nasze orzeźwione cukrem i kawą zmysły rejestrowały zapachy, których wcześniej wydawało się tam nie być.

Były, ale zmęczony organizm po prostu je zignorował.
Jakie pomysły, rozwiązania umykają Twojej uwadze po wielu godzinach pracy?

Pracując przy komputerze, by pobudzić umysł do pracy i dotlenić ciało, możesz wykonać kilka prostych ćwiczeń.

  1.  Staraj się nie spędzać w jednym ciągu w pozycji siedzącej więcej niż jedną godzinę. Wstań z krzesła, i przejdź się szybkim krokiem po pokoju, mieszkaniu, weź głęboki oddech. Rób przerwy co najmniej raz na godzinę. Twoje serce będzie Ci wdzięczne!
  2.  Jeśli masz możliwość ustawić laptop na stole na tyle wysokim, byś widział wyraźnie tekst w pozycji stojącej, zrób to. Zamiast siedzieć, pracuj stojąc. To nie tylko pomoże Twojemu kręgosłupowi, ale przyspieszy zakańczanie zadań (bo kto lubi długo stać w miejscu?).

To proste ćwiczenia, ale przynoszą rezultaty. Jeśli dzięki nim, polepszysz własne samopoczucie i osiągane rezultaty, podziel się z nami swoją opinią. Czy stosujesz jeszcze inne ćwiczenia by dbać o zdrowie podczas pracy przy komputerze?
Ps. Kawa się nie liczy!

Pozdrowienia, Martyna

Pracujemy stojąc!

Martyna

Author Martyna

Zajmujaca sie e-commerce od ponad dwóch lat, pracująca w internecie od 5-ciu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania przedsiębiorca, pasjonatka natury, gór, zwierząt, rozwoju osobistego. Patriotka. Kreatywna perfekcjonistka, jest tam gdzie otwarta przestrzeń, góry i ocean.

More posts by Martyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.