Skip to main content

Budując sklep internetowy w oparciu o Wordpres.org oraz WooCommerce możesz skorzystać z wybranych gotowych szablonów w tym zakresie. Są ich setki. Mają różne opcje do wyboru w zakresie ich ustawień: jedne w mniejszym zakresie, a inne w większym. Szablony sklepów internetowych WooCommerce różnią się również wyglądem.

Gotowe szablony nie oznaczają z góry przyjętego i stałego wyglądu strony dla każdej osoby, która kupi dany szablon. Dobry gotowy szablon to taki, który pozwala na sporą elastyczność w zbudowaniu wyglądu strony głównej czy podstron serwisu.

Z jednej strony jest to zatem spora elastyczność w stworzeniu wyglądu własnego sklepu internetowego, z drugiej zaś strony spora oszczędność. Za cenę około $50-$60 otrzymujesz wszystko, co kosztowałoby tysiące złotych w przypadku tworzenia wyglądu sklepu od podstaw.

 

szablony sklepów woocommerce

szablony sklepów woocommerce. Jeden z piękniejszych szablonów : „salient”

Jakie przyjąć kryteria wyboru szablonu sklepu internetowego

Są pewne elementy, które musisz sprawdzić zanim zdecydujesz się na wybór szablonu:

1. Responsywność – wybrany szablon sklepu interntowego musi być responsywny, tzn. łatwo automatycznie dostosowujący się do różnych urządzeń mobilnych, typu smartfony czy tablety oraz spełniający wymagania Google w tym zakresie.

Dlaczego jest to tak ważne? Coraz więcej osób korzysta z urządzeń przenośnych dokonujących zakupów w internecie czy po prostu szukając informacji. W związku z tym, Google wprowadził nową dużą zmianę algorytmu indeksowania stron internetowych. Zmiana ta dotyczy wyników wyszukiwania na urządzeniach przenośnych. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule o aktualizacji Google w dniu 21 kwietnia.

2. Kompatybilność z systemem wpml do dodania tłumaczenia serwisu na inne języki.

Może z góry nie zakładasz, że twój sklep internetowy będzie oprócz klienteli polskiej, skierowany również do potencjalnych nabywców twoich produktów posługujących się językiem angielskim czy niemieckim, bądź francuskim. Nie musisz takiej integracji wykonywać na samym początku budowania sklepu internetowego. Warto jednak, aby twój sklep internetowy był kompatybilny z systemem wpml, (który umożliwa takie opcje), w przypadku, gdy zdecydujesz się dodać inne wersje językowe w przyszłości.

3. Możliwość przetłumaczenia szablonu na język polski, dzięki wygenerowanym plikom .po i .mo.

To bardzo istotna cecha. Szablon, który zakupisz może być stworzony w języku angielskim. Musisz mieć możliwość łatwo go przetłumaczyć.

4. Wyposażenie szablonu we wtyczkę Visual Composer.

Visual Composer to doskonała wtyczka, dzięki której uzyskasz pełną kontrolę nad wyglądem swojego sklepu internetowego. Autorzy szablonów integrują tą wtyczkę z własnym szablonem dając w ten sposób każdemu użytkownikowi nieograniczoną możliwość tworzenia różnego wyglądu podstron własnego sklepu internetowego.

Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób dodasz również do sklepu tabele, kolumny, przyciski, itd.

5. Szablon jest wyposażony w szablon dziecko czyli child theme.

Dzięki child theme, nie musisz się już obawiać o to, że dokonane przez ciebie czy twojego dewelopera zmiany w plikach źródłowych szablonu, zostaną nadpisane w wyniku aktualizacji szablonu.

Child theme pozwala na dokonywanie zmian w plikach źródłowych bez ingerencji w pliki głównego szablonu. W przypadku aktualizacji nadpisane zostają pliki głównego szablonu, zaś child theme nadal zawiera zmiany i nie są one ruszane.

 

Wybrane szablony sklepów internetowych opartych o WooCommerce

 

Szablony internetowe w Themeforest

 

Obecnie do wyboru masz setki pięknych i profesjonalnych szablonów sklepowych. Przy założeniu, że dany szablon spełnia kryteria wskazane powyżej możesz szukać szablonu, który będzie konkretnie dopasowany do niszy twojego sklepu. Mogą to być zatem szablony:

  • dla sklepów odzieżowych,
  • dla sklepów oferujących kosmetyki,
  • dla sklepów z asortymentem technicznym,
  • dla sklepów z produktami dla dzieci,
  • dla sklepów oferujących produkty spożywcze,

itp.

 

Bardzo często jeden szablon może być odpowiedni dla kilku rodzajów sklepów. Wszystko zależy od jego wyglądu, układu elementów, dobranych kolorów czy czcionek.

W kolejnych wpisach na naszym blogu opiszemy bardziej szczegółowo wybrane szablony. Już dzisiaj jednak możesz się zapoznać z ponad 300 profesjonalnymi szablonami, które polecamy.

Weź Udział w Konkursie

Polska Pszczoła

Justyna Bizdra

Author Justyna Bizdra

More posts by Justyna Bizdra

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.