Skip to main content

Małe dziecko, kilkunastomiesięczne. Czy jesteś już rodzicem, a może wśród Twoich znajomych są pary mające małe dzieci?

Gdy spojrzysz na 16 miesięcznego chłopczyka bądź dziewczynkę, pomyślisz, że ta istotka jest na tym świecie dopiero 16 miesięcy, a już wydaje się być tak duża. Ma wykształconą piękną główkę, oczy, które widzą świat, umie chodzić, stale uczą się nowego. Szybko rośnie i jest wszystkiego ciekawy, już najprawdopodobniej umie biegać i zrzucać różne drobiazgi ze stołu, grymasi podczas jedzenia.

Obserwując go codziennie, możesz nie zauważyć rozwoju, jednak gdy porównasz to dziecko z niemowlakiem, który przyszedł na świat zaledwie kilkanaście miesięcy wcześniej, zmiany jakie w nim zaszły dopiero Cię zaskoczą. Cała sprawa w tym, że dzieciaczek rozwija się codziennie, bez zaniedbań. Nie weźmie na przykład wakacji od wzrostu bądź swojej ciekawości świata. Jest przy tym wielką kulą energii i radości. Nawet gdy upadnie, to zaraz pojawia się na twarzy uśmiech.

Ten człowieczek dokonał wielkich zmian w 16 miesięcy. To tak krótko, a tak wiele się dokonało. Stworzył się fundament przyszłego wszechświata jakim jest człowiek.

Teraz spójrz na swój najważniejszy projekt w internecie bądź poza nim. Prześledź ostatnie 16 miesięcy. Co się w nim zmieniło, jak poszedłeś/ poszłaś do przodu? Czy zaryzykowałeś wprowadzenia innowacji, czy wzrosła liczba czytelników, czy dalej kochasz, lubisz to co robisz, czy to co piszesz ma sens? a może czas na zmianę…

W małym dziecku wyraźne staje się jak cenny i pełen możliwości jest czas. Jak wiele można osiągnąć małymi krokami, powtarzanymi codziennie. 16 miesięcy, po 28-31 dni każdy.

 

skuteczny sklep internetowy

 

Martyna

Author Martyna

Zajmujaca sie e-commerce od ponad dwóch lat, pracująca w internecie od 5-ciu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania przedsiębiorca, pasjonatka natury, gór, zwierząt, rozwoju osobistego. Patriotka. Kreatywna perfekcjonistka, jest tam gdzie otwarta przestrzeń, góry i ocean.

More posts by Martyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.