Skip to main content

Szybkość, dla zniecierpliwionych

Szybkość otwierania się stron e-sklepu jest kluczowa dla zwiększania zysków ze sprzedaży produktów. Gdy internauta czeka więcej niż 6 sekund na zobaczenie strony, jego przekonanie o chęci kupienia w Twoim sklepie spada o 50%. Każda dodatkowa sekunda jaką twoja platforma potrzebuje na załadowanie treści, otwarcie jej dla oczu odwiedzających, zmniejsza ich zapał do czytania, przeglądania sklepu www. Dużą role odgrywa tu szybkość serwera. Porozmawiajmy o hosting dla ecommerce.

Pozycjonowanie e-sklepu 

Jak pisałam w artykule Cztery błędy w pozycjonowaniu sklepów internetowych, Google wie co robi. W podjęciu decyzji o tym, którą stronę pozycjonować wyżej, a która niżej, słucha internautów. Jednym z kluczowych czynników wpływających na to, na której pozycji pojawia się w wyszukiwaniach Twój sklep www, ma to, czy go odwiedzający są zadowoleni z jego użytkowania. Sprawdzić to można w prosty sposób: jeśli porzucają stronę szybko, nie jest ciekawa. Jeśli zostają dłużej, współczynnik odrzuceń maleje, google rozpoznaje stronę jako wartościową i pozycjonuję ją lepiej.

Ogromny wpływ na poziom zadowolenia internautów a później w konsekwencji google, ma właśnie wspomniana szybkość otwierania się twojej strony www.

Przyspiesz sklep www

Na naszym blogu znajdziesz serię artykułów poświęconych temu zagadnieniu, ponieważ temat jest bardzo obszerny i czasem skomplikowany. Jednak, można za pomocą kilku działań znacznie przyspieszyć sklep internetowy. Punktem wyjścia jest szybki serwer. Do innych działań należą:

  • połączenie strony z serwisem CDN
  • uproszczenie kodu strony, usunięcie zbędnych kodów JavaSkrypt, CSS

Na własnych domenach testowaliśmy kilka serwerów oferowanych w Polsce oraz za granicą. Z doświadczenia możemy polecić szybki i tani serwer oferowany przez firmę Zenbox. Jedynym jego mankamentem jest to, że opłata roczna za usługę, uzależniona jest od liczby unikalnych użytkowników którzy odwiedzą twoją stronę.

Serwer dla sklepu internetowego

Dla chętnych wykupienia bądź przedłużenia hostingu, firma przygotowała specjalną promocję. Do godziny 22, dnia 18 sierpnia, wykupując serwer, zapłacisz o 30% mniej.

Fajna sprawa dla rozpoczynających swoją przygodę z ecommerce. Polecamy

(to nie jest artykuł sponsorowany)

 

 

Martyna

Author Martyna

Zajmujaca sie e-commerce od ponad dwóch lat, pracująca w internecie od 5-ciu, z wykształcenia architekt, z zamiłowania przedsiębiorca, pasjonatka natury, gór, zwierząt, rozwoju osobistego. Patriotka. Kreatywna perfekcjonistka, jest tam gdzie otwarta przestrzeń, góry i ocean.

More posts by Martyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.