Skip to main content

Sklep internetowy oparty o WooCommerce potrzebuje do swojego prawidłowego działania dodatkowych wtyczek. O tym, jakie polecamy wtyczki, przeczytasz w naszym artykule o 11 niezbędnych wtyczkach. Poznaj przydatne wtyczki do Woocommerce!

Wtyczki te stanowią absolutne minimum, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania sklepu internetowego. Jest jednak wiele innych wtyczek, które w zależności od potrzeb i wymagań warto zainstalować. Dzisiaj omawiamy jedną z bardzo ciekawych i przydatnych wtyczek.

Koszty wysyłki

Oprogramowanie WooCommerce oferuje ograniczone ustawienia w zakresie między innymi kosztów wysyłki.

Dostępne są jedynie:

  • odbiór osobisty
  • darmowa wysyłka
  • płatność przy odbiorze (gdzie można ustawić tylko jedną kwotę za wysyłkę)
  • międzynarodowa wysyłka
  • płaska stawka.

Brak jest niestety możliwości skonfigurowania kosztów wysyłki w odniesieniu do wagi, czy wymiarów, ilości sztuk oferowanych produktów. Problem ten rozwiązuje wtyczka: Table Rate Shipping.

Table Rate Shipping

Wtyczka jest łatwa w konfiguracji. Wśród oferowanych ustawień jest dopasowanie kosztów wysyłki do poszczególnych krajów, jeżeli sprzedajemy nie tylko w Polsce. Dodatkowo można sprecyzować najwyższą kwotę, którą zapłaci klient, bez względu na łączną wagę czy wymiary przesyłki.

Można również wpisać nieograniczoną ilość kosztów wysyłki w zależności od sprecyzowanych warunków. Warunki mogą dotyczyć wagi, wymiarów, ceny czy ilości sztuk.

Wtyczka jest odpłatna.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który pokazuje krok po kroku, jak skonfigurować tą wtyczkę.

 

Justyna Bizdra

Author Justyna Bizdra

More posts by Justyna Bizdra

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.